Plisy Wrocław

Plisy okienne to fantastyczne rozwiązanie jako alternatywa dla firanek czy zasłon, są bardzo stylowe i charakterystyczne. Dzięki nim możesz zasłonić dowolną część okna w domu, co pozwala na bezpośrednie zmienianie kąta padania światła. Składają się w charakterystyczną harmonijkę i można je montować na nietypowych oknach. W zmieniającym się kształcie plis tkwi ich największa zaleta. Świetnie zdobią też okno, w pełni zastępują zasłony pod względem estetycznym. Można je instalować całkowicie bezinwazyjne, co sprawdza się na przykład w wynajmowanych mieszkaniach, w których nie ma możliwości wiercenia. Plisy można z powodzeniem prać ręcznie oraz są łatwe w czyszczeniu. Podobnie jak żaluzje, zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia w którym są zainstalowane.

Rodzaje plis

Plisy okienne możemy w różny sposób podzielić np. ze względu na budowę czy sposób zamocowania.

Budowa plis

Ze względu na budowę konstrukcji rozróżniamy plisy pojedyncze - czyli takie które posiadają dwie ruchome belki pomiędzy którymi jest materiał, plisy podwójne z trzema belkami ruchomymi i pomiędzy nimi dwa materiały, plisy podwójne z czteroma belkami ruchomymi, plisy o nietypowych kształtach takie jak okręgi, trójkąty oraz na plisy na okna dachowe z naciągiem linkowym lub z prowadnicami. W dalszej części znajdziesz więcej informacji technicznych i podglądowe zdjęcia.

Wymierzymy plisy za Ciebie!

Jeśli masz wątpliwości jak poprawnie wybrać rozmiar plis, nie martw się – możemy je zmierzyć za Ciebie! Dojeżdżamy bezpłatnie do klienta na terenie całego Wrocławia i okolic, wykonujemy pomiary i na tej podstawie wybieramy odpowiedni rozmiar plis. Możemy do Ciebie przyjechać także w godzinach wieczornych – w ten sposób nie będziesz musiał brać wolnego na czas pomiarów. Sprzedajemy też plisy w niestandardowych rozmiarach, dostosowane do potrzeb na przykład dużych okien czy o nietypowym kształcie. Zajmujemy się nie tylko pomiarem i sprzedażą plis, ale także ich montażem. Zamontujemy je w sposób najbardziej dogodny i najbardziej funkcjonalny, tak by spełniły Twoje oczekiwania.


Sprawdź nasze plisy pojedyncze

Plisy pojedyncze to najbardziej typowy i najprostszy rodzaj plis. Składają się z jednej harmonijki i mają jedną belkę ruchomą. Można je przesuwać tylko w jedną stronę. To proste i rozsądne cenowo rozwiązanie, a przy tym bardzo funkcjonalne.

Skorzystaj z naszych plis podwójnych


Plisy podwójne są nieco bardziej zaawansowane. Składają się z dwóch odrębnych harmonijek umieszczanych na tym samym oknie, które można swobodnie ze sobą łączyć i rozsuwać. Taka plisa posiada dwie ruchome belki i dwie stałe rynny, u góry i u dołu.

Masz nietypowe okno? Te plisy powinny Ciebie zainteresować

Nietypowym oknem może być na przykład okno w kształcie półkola, trapezu czy okręgu. Na takie okna również można stworzyć plisy. Sprzedajemy plisy we Wrocławiu o nietypowych kształtach i niestandardowych rozmiarach, które można zamontować na różnego rodzaju oknach. Plisy to jedyny system osłon, który można stosować na nietypowych oknach.

Mamy też plisy do okien dachowych

Istnieje możliwość montażu plis na oknach dachowych. Posiadamy plisy we Wrocławiu z przeznaczeniem do okien dachowych wszystkich producentów i we wszystkich wymiarach, montujemy je w sposób bezinwazyjny dla okna. Plisy do okien dachowych zapobiegają nagrzewaniu się poddasza (a każdy, kto ma poddasze, wie jak łatwo w takiej sytuacji o zaduch). Można je stosować niezależnie od tego, pod jakim kątem nachylone jest okno. Jeśli okna są umieszczone wysoko, można do sterowania plisami użyć specjalnej tyczki.

Plisy czy rolety – co wybrać?

Wiele osób aranżujących wnętrza zastanawia się, jaki system osłon jest najlepszy. Nie od dziś wiadomo, że firanki nie są najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem, ale i wśród tych bardziej nowoczesnych jest na tyle duży wybór, że decyzja nie należy do łatwych. Jeśli zastanawiasz się, czy wolisz plisy, czy rolety, zastanów się, czy musisz regulować poziom nasłonecznienia w pomieszczeniu. Jeśli wystarczy Ci częściowe lub całkowite zasłonięcie okna, możesz wybrać rolety. Jeśli jednak pomieszczenie jest mocno wystawione na słońce, zdecydowanie lepiej sprawdzą się plisy, które pozwalają na bardziej zaawansowaną regulację. To podobne systemy, dlatego możesz też kierować się walorami estetycznymi. Zarówno plisy, jak i rolety mogą wnieść dużo charakteru do wnętrza mieszkania – wybierz dlatego system, który będzie pasować do wystroju lepiej. .